szkola inspiracja krakow

KONKURSY RÓŻNE

KONKURSY RÓŻNE

Tytuł Mistrza Ortografii Szkół Inspiracja w roku szkolnym 2017/2018 zdobyli:
W klasach IV-V-Oliwia Musiał- V klasa
W klasach VI-VII-Ignacy Skrzyniarz- VI klasa
W gimnazjum- Katarzyna Żurek- III gimnazjum


W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE „KANGUR MATEMATYCZNY” 10 osób uzyskało wyróżnienia i wyniki bardzo dobre:

Jakub Rzepecki – wyróżnienie
Karolina Woźniak – wynik bardzo dobry
Tymon Sidor – wynik bardzo dobry
Olivier Batko – wynik bardzo dobry
Jakub Kapera – wyróżnienie
Oskar Rosiński – wyróżnienie
Karol Jastrzębski – wyróżnienie
Debora Iwaniak – wyróżnienie
Paweł Abramczuk – wyróżnienie
Natalia Moskała – wyróżnienie


W SZKOLNYM KONKURSIE LITERACKIM DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ „ZNAJDŹ WSPÓLNY JĘZYK” poświęconym regionalizmom w języku polskim zwyciężyli:

klasy I-III- I m- Maria Filiciak

II m Wladysław Piechota

III m Tomasz Rzonca

klasy IV-V

I m – Emilia Sitarczyk

II m Michał Pulchny

III m Miłosz Lasota

Klasy VI-VII

I m- Mateusz Sondej

II m – Kamila Musiał

III m- Ignacy Skrzyniarz


W SZKOLNYM KONKURSIE LITERACKIM DLA GIMNAZJUM „WEJDŹ W KONWENCJĘ” poświęconym archaizmom zwyciężyli:

I m – Stanislaw Żywicki

II m- Beniamin Tylek

III m- Łukasz Żurek


Szymon Rybak z kl. II gim zajął II miejsce w konkursie POEZJA KOBIET organizowanym przez CK Podgórza.


W konkursie „POSŁUCHAJCIE OTO BAJKA” organizowanym przez CK Podgórza Mateusz Del Hoyo-Moskal
z kl. II zajął III miejsce, Jakub Rzepecki otrzymał wyróżnienie.


TYTUŁ MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA SZKÓŁ INSPIRACJA w roku szkolnym 2017/2018 zdobyli:

Klasy I-III- Karolina Woźniak

Klasy IV-V- Hanna Piwowarczyk

Klasy VI-VII- Ignacy Skrzyniarz

Gimnazjum- Filip Foryś


KONKURS ALFIK MATEMATYCZNY

Wynik bardzo dobry w konkursie Alfik Matematyczny uzyskali:

Karolina Woźniak (klasa III)

Tymon Sidor i Olivier Batko (klasa IV)

Paweł Abramczuk (klasa VI)

Zofia Szeliga (klasa VII)

Piotr Domagała i Patryk Korcyl (klasa III gim.)

Wynik dobry uzyskał Ignacy Skrzyniarz (klasa VI)


KONKURS KRAKOWSKA MATEMATYKA

Uczniowie naszej szkoły:

Tymon Sidor (klasa IV)

Oskar Rosiński (klasa V)

Ignacy Skrzyniarz (klasa VI)

zakwalifikowali się do kolejnego etapu konkursu Krakowska Matematyka.


OLIMPIADA MATEMATYCZNA JUNIORÓW

Piotr Domagała (klasa III gim.) przystąpił do zawodów II stopnia w Olimpiadzie Matematycznej dla Juniorów, które odbyły się w Instytucie Matematyki UJ.

Piotrek przeszedł już dwa etapy tego konkursu: część korespondencyjną i część testową w szkole.

Olimpiada Matematyczna Juniorów (OMJ) to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum organizowane przez Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej w Warszawie (pod patronatem Instytutu Matematycznego PAN).


BIBLIOTECZNY KONKURS PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNY

I m- Aleksandra Pawłaszek kl. IV

II m- Tomasz Rzonca kl. III

III m- Anna Cichy kl. III


WYNIKI ZIMOWYCH KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH

„MAGICZNA POCZTA – STAŃ W SZRANKI NA ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA i RYMOWANKI”

I miejsce- Aleksandra Znamirowska kl.VI

II miejsce-Hanna Piwowarczyk kl.V

III m Sofiia Kossovskaia kl. V

„W KRAINIE UKRYTYCH ZNACZEŃ”-ilustrujemy związki frazeologiczne.

I m- Gaja Markiewicz kl. III

II m- Maria Filiciak kl. III

II m- Antonina Gazda kl. III


KONKURS PROZA I POEZJA ANTYKU

Pokazaliśmy się z najlepszej strony na Konkursie Recytatorskim Proza i Poezja Antyku (w ramach XXIV Krakowskiego Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku) w CK Podgórza. Wzięło w nim udział 18 naszych uczniów od klasy IV do III gimnazjum. Wszystkim dziękujemy za trud włożony w przygotowanie utworów.

Docenieni zostali:

Oliwier Batko (klasa IV) – III miejsce w kategorii kl. IV-VI

Szymon Rybak (klasa II gim.) – III miejsce w kategorii gimnazjów

Wyróżnienia:

Bogna Budzyńska (klasa IV)

Sofiia Kosovskaia (klasa V)

Natalia Moskała (klasa VI)

Ignacy Skrzyniarz (klasa VI)

Daniel Podsiadło (klasa VI)

W konkursie udział wzięło aż 250 młodych wykonawców, a zatem “Naszym” tym bardziej serdecznie gratulujemy!

 

KONKURS POETYCKI –  „Siła młodości – jak sprostać wyzwaniom, próbom i przeciwnościom?”

Wiersze naszych uczniów znalazły uznanie w Konkursie Poetyckim „Siła młodości – jak sprostać wyzwaniom, próbom i przeciwnościom?”, organizowanym w ramach XXIV Krakowskiego Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku 2017. Na konkurs napłynęło 61 prac z 17 szkół.

Docenione prace:

Blanka Czarnota (klasa VII) – I miejsce w kategorii szkół podstawowych

Helena Borowska (klasa II. gim.) – II miejsce w kategorii gimnazjów

Piotr Domagała (klasa III gim.) – III miejsce w kategorii gimnazjów

Katarzyna Żurek (klasa III gim.) – III miejsce w kategorii gimnazjów

Stanisław Żywicki (klasa II gim.) – wyróżnienie w kategorii gimnazjów)

Gorąco gratulujemy i życzymy także innym odwagi w podejmowaniu prób literackich!


KONKURS PIĘKNEGO PISANIA

W II Szkolnym Konkursie Pięknego Pisania nasza uzdolniona młodzież udowodniła, że sztuka kaligrafii wciąż jest żywa. Z każdej uczestniczącej w konkursie klasy wybrano Mistrza Kaligrafii.

III klasa:

Antonina Bełzowska – Mistrz Kaligrafii

Karolina Woźniak – II miejsce

Izabella Morawska – III miejsce

IV klasa:

Marianna Mazur – Mistrz Kaligrafii

Tymon Sidor – II miejsce

Bogna Budzyńska – III miejsce

V  klasa:

Agnieszka Migas – Mistrz Kaligrafii

Karolina Rzonca – II miejsce

Oliwia Musiał – III miejsce

VI klasa:

Paulina Karahan – Mistrz Kaligrafii

Marta Kopacz – II miejsce

Natalia Moskała – III miejsce

Wszystkim serdecznie gratulujemy!


KONKURS NA WIERSZ LUB GRAFIKĘ PT. POETYCKIE JASKÓŁKI

Już po raz drugi zaangażowaliśmy się w projekt Fundacji Zawsze Warto – Jesienne Święto Poetów, uwieńczony Małopolskim Konkursem na wiersz lub grafikę pt. Poetyckie Jaskółki.

Uczeń biorący udział w konkursie przygotowywał pracę literacką lub graficzną inspirowaną twórczością współczesnych poetów. Nagroda to publikacja pracy w tomiku wierszy. W konkursie wzięli udział zarówno nasi uczniowie ze szkoły podstawowej, jak i gimnazjum.

Uczniowie, których prace zostaną opublikowane:

Zofia Szeliga (klasa VII,) – wiersze

Marek Dylowicz (klasa VII) – wiersze

Patrycja Wrona (klasa VII) – rysunki

Karolina Wrona (klasa III gim.) – rysunki

Cieszymy się bardzo i zachęcamy do dalszego czytania poezji oraz pisania wierszy.

Serdecznie gratulujemy!