Krakowski Tydzień Dobrego Słowa w Szkołach Inspiracja

W poniedziałek rozpoczyna się akcja zainicjowana przez krakowski Wydział Edukacji- Tydzień Dobrego Słowa.
„Celem akcji jest przeciwdziałanie agresji słownej oraz budowanie pozytywnej komunikacji w środowisku szkolnym.
Od 4 do 8 lutego szkoły, które przyłączą się do inicjatywy, będą dzielić się dobrymi praktykami, uwalniać przestrzeń od mowy nienawiści, także na murach i ulicach,
a uczniowie wraz z nauczycielami w trakcie zajęć wypracują rozwiązania wzmacniające dobrą komunikację.‟(źrodło: Magiczny Kraków)
Szkoły Inspiracja chętnie przyłączają się do tych działań. Stworzymy tablicę, na której uczniowie (i nauczyciele) będą przyczepiać karteczki z pozytywnymi, miłymi tekstami skierowanymi do innych. Podczas lekcji wychowawczych nauczyciele poprowadzą warsztaty dotyczące problematyki tzw.”hejtu” i wspólnie z uczniami zastanowią się, jak temu przeciwdziałać.