Informacje ogólne
Oferta programowa
Wyniki egzaminów
Osiągnięcia uczniów
Zawody sportowe
Galeria
Rekrutacja
Kontakt
Gazetka szkolna
 


Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 4
Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia
Prywatne Gimnazjum Nr4

INSPIRACJA

 

ul. Śniadeckich 12b, 31-531 Kraków
tel./fax: (0 12) 423 07 98

sekretariat@inspiracja.edu.pl

 

 

projektowanie stron internetowych w krakowie Inspiracja sp. z o.o.
strona internetowa wykorzystuje pliki cookies

OSIĄGNIECIA UCZNIÓW

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

 

Piotr Domagała z kl. II gimnazjum

został finalistą

w konkursie przedmiotowym z matematyki organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.


Gratulujemy!
Także pani Beacie Ostrówce, która go przygotowywała do konkursu.

 


 

UWAGA! UWAGA!

Mamy zaszczyt ogłosić, że uczniowie naszego Gimnazjum zostali

LAUREATAMI

konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium:

Piotr Domagała z kl.II (uzyskał 95% pkt.) oraz Maja Połatyńska z kl.III (uzyskała 90% pkt.)

w konkursie przedmiotowym z CHEMII;

Katarzyna Migas z kl.III (uzyskała 91 % pkt.)

w konkursie przedmiotowym z GEOGRAFII.

WIELKIE GRATULACJE!!!

Serdecznie dziękujemy nauczycielom-opiekunom, pod kierunkiem których młodzi miłośnicy nauki przygotowywali się: pani Kindze Orwat (chemia) i panu Piotrowi Pacholarzowi (geografia).



 

Uczniowie kl.III gimn. odnieśli sukces w konkursie przedmiotowym języka angielskiego organizowanym przez Kuratorium:


Agnieszka Jaszowska i Franciszek Skrzyniarz zostali finalistami etapu wojewódzkiego,

 uzyskując odpowiednio 83% i 88% punktów.

Gratulujemy!
Także pani Małgorzacie Bełzowskiej, która ich przygotowywała do konkursu.

 

 

Piotr Domagała z kl.II gim. zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Matematycznego.

Piotr Domagała z kl.II gim. oraz Maja Połatyńska  z kl.III gim. zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Chemicznego.

Agnieszka Jaszowska, Franciszek Skrzyniarz z kl.III gim. zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

Piotr Domagała z kl.II gim. zakwalifikował się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego.

Katarzyna Migas z kl.III gim. zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Francuskiego.

Katarzyna Migas z kl.III gim. zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Geograficznego.

Blanka Czarnota, Hanna Ligęza i Zofia Szeliga z kl.VI zakwalifikowały się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

Ignacy Jastrzębski z kl. III gim., Piotr Domagała z kl.II gim. oraz Maja Połatyńska i Sonia Kasińska z kl.III gim. zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Chemicznego.

Agnieszka Jaszowska, Barbara Dylowicz, Franciszek Skrzyniarz z kl.III gim. oraz Piotr Domagała z kl. II gim. zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

 

ZAWODY SPORTOWE

Stefan Ziobrowski z kl.V zajął II miejsce w zawodach narciarskich w ramach XIX Zawodów Sportowych Krakowskich Szkół Niepublicznych.

Melania Horecka z kl.II zajęła VI miejsce a Sonia Kasińska z kl.III gimn. zajęła V miejsce w zawodach snowboardowych w ramach XIX Zawodów Sportowych Krakowskich Szkół Niepublicznych.

Reprezentacja szkoły podstawowej zajęła IV miejsce w Turnieju Koszykówki w ramach XIX Zawodów Sportowych Krakowskich Szkół Niepublicznych

Reprezentacja dziewcząt z gimnazjum zajęła II miejsce w Turnieju Koszykówki w ramach XIX Zawodów Sportowych Krakowskich Gimnazjów Niepublicznych


IMPREZY POLSKIEGO TOWARZYSTWA SCHRONISK MŁODZIEŻOWYCH - GIMNAZJUM

 

Małgorzata Gralak, Agnieszka Jaszowska, Franciszek Skrzyniarz z kl.III gim.
oraz Piotr Domagała z kl.II gim.
zajęli I miejsce
w województwie podczas I Mikołajowego Rajdu PTSM w Rajczy - Nickulinie (2 - 4 XII 2016).



 

Małgorzata Gralak, Agnieszka Jaszowska, Franciszek Skrzyniarz i Nina Wrońska
z kl.III gim.
oraz
Absolwenci: Aleksandra Kulik, Olga Pala, Tytus Materka i Tamara Kasińska

godnie reprezentowali naszą szkołę podczas XVIII Wojewódzkiego Rajdu im. Jana Grondkowskiego "Święto Niepodległości", który odbył się w Wojniczu w dniach 11 - 12 XI 2016 r.,
zdobywając PUCHAR
ufundowany przez Burmistrza Wojnicza za zajęcie I miejsca w kategorii gimnazjalnej.

 


KONKURSY RÓŻNE

 

W ramach cyklu „Cudowny świat baśni" organizowanego przez Centrum Kultury Podgórza

nasze uczennice otrzymały kolejne

wyróżnienia:

Bogna Budzyńska z kl. III

w konkursie literackim „I ja mogę być łabędziem - moje marzenia do spełnienia"

(wpłynęło 90 prac z kl.II-V)

Karolina Kubaty z kl. I

w konkursie plastycznym „Przygody brzydkiego kaczątka"

(wpłynęły 543 prace z kl. I-IV)

Maria Filiciak i Karolina Woźniak z kl. II

w teście wiedzy na temat baśni i życia J.Ch. Andersena.

 


 

Maria Filiciak z kl. II i Matylda Stasiak z kl. V

zdobyły wyróżnienie

w I Małopolskim Konkursie Skrzypcowym organizowanym przez Szkołę Muzyczną I stopnia
w Kalwarii Zebrzydowskiej,

który odbył się 8-9 kwietnia br.

Podziękowania należą się Paniom Agnieszce Guśtak i Magdalenie Kopacz-Nyklewicz za przygotowanie artystek.

 


 

Matylda Stasiak z kl. V

odniosła kolejny sukces w międzynarodowym konkursie:

zajęła III miejsce w II Madrid International Music Competition.

Gratulujemy

oraz życzymy Matyldzie, przygotowującej się pod kierunkiem pani Magdaleny Kopacz-Nyklewicz,

kolejnych sukcesów.




Aleksandra Król z kl. II gim. zajęła I miejsce,

natomiast Zofia Szeliga z kl. 6 III miejsce

w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Światło wieczorową porą "

organizowanym przez MDK w Pabianicach.



 

Nasi uczniowie - jak w latach poprzednich - wyróżnili się w Konkursie DRZEWO RECENZJI 2017 - WARTO CZY NIE WARTO PRZECZYTAĆ
zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich - Oddział w Krakowie.

II miejsce otrzymał Jakub Zemła, natomiast wyróżnienia: Agnieszka Jaszowska,
Maja Połatyńska
, Franciszek Skrzyniarz
z klasy III gimnazjum.

Warto zauważyć, że wśród w sumie 12 wyróżnionych prac gimnazjalnych, 4 należą do naszych uczniów.

Patronat honorowy nad konkursem objął Instytut Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Konkurs wsparło Wydawnictwo Akapit Press, Wydawnictwo ASTRA oraz Społeczny Instytut Wydawniczy Znak.

 


 

Nasi uczniowie odnieśli kolejny sukces w Konkursie Recytatorskim POSŁUCHAJCIE, OTO BAJKA... organizowanym przez Centrum Kultury Podgórze. 

Sofija Kosovskaia otrzymała I miejsce w kategorii: recytacje indywidualne,

a uczniowie kl. I-IV zdobyli w tejże kategorii wyróżnienia:
Jakub Rzepecki (kl. I)
Maksymilian Gawlik (kl. I)
Janina Mazur (kl. I)
Tomasz Rzonca (kl. II) 
Karolina Woźniak (kl. II) 
Bartłomiej Morawik (kl. IV)

Warto wspomnieć, że w konkursie wzięło udział 206 uczniów z 16 szkół. 

Nagrodzonym osobom serdecznie gratulujemy! Równocześnie, doceniając i dziękując wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym wydarzeniu. 

Po raz kolejny udowodniliście, że jesteście fantastycznymi recytatorami!

 


 

Nasi uczniowie zdobyli kolejne laury w konkursie recytatorskim.

Franciszek Skrzyniarz z kl.III gimn. zajął I miejsce,

a Zofia Szeliga z kl. 6 otrzymała wyróżnienie

w Konkursie Poezja Kobiet organizowanym przez Dom Kultury Podgórze.

Serdecznie gratulujemy!

Warto odnotować, że Franciszek "koncertowo" wyrecytował wiersz swojej Mamy -

- Karoliny Skrzyniarz.



 

Laureatami SZKOLNEGO KONKURSU BIBLIOTECZNEGO, pt. MAGICZNY ŚWIAT WIERSZY JANA BRZECHWY W ILUSTRACJI ZAMKNIĘTY, adresowanego do klas 0 - III zostali:

I miejsce - Maria Filiciak kl.II
II miejsce - Janina Mazur kl. I
III miejsce - Oliwier Bartosz kl. I, Iga Skowron kl. I, Adrianna Morawska kl. 0

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy

 


 

Zwycięzcami bibliotecznego konkursu plastycznego pt. "Ilustracje do przysłów" zostali:

Maria Filiciak - kl. II - kategoria kl. 0-III
Miłosz Lasota - kl. IV - kategoria kl. IV-VI .

Pozostałe miejsca zajęli:

w kategorii kl. 0-III
II miejsce - Eliza Lasota - kl. I
III miejsce - Antoni Korta - kl. 0

w kategorii kl. IV-VI
II miejsce - Hania Piwowarczyk - kl. IV
III miejsce - Hania Czarnecka - kl. IV

Wyróżnienia:

Xawery Rams
Ada Morawska
Szymon Lupa
Bogna Budzyńska
Jagoda Taracha
Kasia Muller-Bieniek

Zwycięzcom gratulujemy!!!
Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za udział!

 


 

Tytuł Mistrza Pięknego Czytania Szkół „INSPIRACJA" w roku szk. 2016/17 otrzymali:

Jagoda Taracha kl.III - w kategorii klas I-III (Szkoła Podstawowa)

Maksym Zubrzycki kl.V - w kategorii klas IV-VI (Szkoła Podstawowa)

Julia Kapera kl. III - w kategorii klas I-III (Gimnazjum)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 


 

Nasi uczniowie odnieśli sukces w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym „Ludzie wśród zwierząt, zwierzęta wśród ludzi "Iinspiracje literackie", organizowanym przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie, Dwór Czeczów oraz Stowarzyszenie Dog Rescue.

Werdyktem jury w kategorii w kategorii klas IV - VI:

III miejsce zajął Miłosz Lasota kl. IV

Natomiast wyróżnienia otrzymali:
- Oliwia Musiał kl. IV
- Jan Iwaniak kl. V

oraz w kategorii sześciolatków: Szymon Lupa - uczeń „zerówki".

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Tym bardziej, że konkurencja była ogromna - w wymienionych kategoriach nadesłanych zostało odpowiednio: 109 i 298 prac z całej Polski.

 


 

Mamy zaszczyt poinformować, że uczennica kl. V

Prywatnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia „INSPIRACJA"

Matylda Stasiak

zajęła II miejsce w międzynarodowym konkursie

III London International Internet Music Competition,

wykonując na skrzypcach następujące utwory:

J.F. Mazas: etude nr 9 op. 36 
H. Wieniawski: Kujawiak.

Gorąco gratulujemy!!!

I życzymy wspaniałych występów w następnych konkursach,

do których Matylda już się przygotowuje.

 



Niezmiernie nam miło ogłosić, że Nasi uczniowie zostali docenieni w Małopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji K.I. Gałczyńskiego SIÓDME NIEBO organizowanym przez MDK, który odbył się 18 i 23.01.2017r.

 

II miejsce zajął Stanisław Żywicki (1. miejsca nie przyznano) z kl. II gimn.,

natomiast Hanna Piwowarczyk z klasy IV i Zofia Szeliga z klasy VI oraz Katarzyna Żurek z kl. II gimn. zdobyły wyróżnienia.

Równocześnie pragniemy wyróżnić i docenić wszystkich reprezentujących Nasze Szkoły (ze szkoły podstawowej wzięło udział 7 osób z gimnazjum 5 osób).

Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany, tym bardziej jesteśmy dumni z Naszych podopiecznych. 


Dziękujemy uczniom naszego Gimnazjum, którzy wzięli udział w projekcie Fundacji Zawsze Warto JESIENNE ŚWIĘTO POETÓW, uwieńczonym Małopolskim Konkursem na wiersz lub grafikę pn. POETYCKIE JASKÓŁKI. Uczeń biorący udział w konkursie przygotowywał pracę literacką lub graficzną inspirowaną twórczością krakowskich poetów. 

Nagrodą w konkursie jest publikacja pracy w tomiku wierszy, nad którym patronat objęła pani Ewa Lipska, bardzo znana krakowska poetka.
Na konkurs uczniowie kl. I i III gimn. przygotowali 15 wierszy i 6 grafik.

Trzech uczniów zostało docenionych i ich prace zostały opublikowane: grafiki SZYMONA SKOWRONA (kl. I) i JANA PIWOWARCZYKA (kl. III) oraz wiersz JAKUBA ZEMŁY (kl. III).

Promocja tomiku odbyła się 12.01. w siedzibie Fundacji Zawsze Warto.

Gratulujemy artystom i zapraszam wszystkich do odważnego rozwijania i ujawniania swoich talentów.


Patryk Korcyl z kl. II gim. zdobył I miejsce w kategorii do lat 18 w IV Otwartych Mistrzostwach Warszawy w Shogi.


Franciszek Skrzyniarz z kl.III gim. zajął I miejsce w Konkursie poetyckim "Hektor- antyczny superbohater" w ramach XXIII Krakowskiego Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku organizowanego przez Dom Kultury Podgórze.


Jan Piwowarczyk z kl.III gim.otrzymał wyróżnienie w Konkursie poetyckim "Hektor- antyczny superbohater" w ramach XXIII Krakowskiego Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku organizowanego przez Dom Kultury Podgórze.


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

 

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

 

Maksymilian Dziadoń z kl. III gimn. zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu Informatycznego.

Tytus Materka z kl.III gimn. zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

Tamara Kasińska z kl.III gimn. zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Chemicznego.

Tamara Kasińska z kl.III gimn. zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Chemicznego.

Mateusz Grębosz z kl.III gimn. zakwalifikował się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu z Historii.

Anna Kuliberda z kl.III gimn. zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Agnieszka Jaszowska z kl.II gimn. oraz Tytus Materka z kl.III gimn. zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.


ZAWODY SPORTOWE


Patryk Korcyl z kl. I gimn. został Mistrzem Polski Juniorów w V Otwartych Mistrzostwach Polski w Shogi.

Sonia Kasińska z kl. II gimn. i Maksymilian Dziadoń z kl. III  gimn. zostali Koszykarką i Koszykarzem roku w gimnazjum.

Klara Jastrzębska i Jakub Budzyński z kl. VI zostali Koszykarką i Koszykarzem roku w szkole postawowej.

Sofija Kosovska z kl. III zajęła I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Łyżwiarstwie Firugowym.

Stefan Ziobrowski z kl. IV zajął II miejsce w  Wojewódzkich Zawodach Narciarskich.

Stefan Ziobrowski z kl. IV zajął I miejsce w Zawodach Narciarskich Krakowskiej Olimpiady Młodzieży.

Jędrek Maczugowski z kl. VI otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Młodzików w snowboardzie, na których zajął IV miejsce w klasyfikacji generalnej FIS.

Jędrzej Maczugowski z kl.VI  w kategorii "młodzików"  zajął I miejsce w  "big air" w Mistrzostwach  Polski.

Jędrzej Maczugowski z kl.VI w kategorii „młodzików" zajął III miejsce w snowboardzie w  "slope style" w Mistrzostwach Polski.

Stefan Ziobrowski z kl.IV zajął III miejsce w slalomie snowboardowym w ramach XVIII Zawodów Sportowych Krakowskich Szkół Niepublicznych

Jędrzej Maczugowski z kl.VI zajął I miejsce w slalomie snowboardowym w ramach XVIII Zawodów Sportowych Krakowskich Szkół Niepublicznych

Reprezentacja szkoły podstawowej zajęła I miejsce w Turnieju Koszykówki w ramach XVIII Zawodów Sportowych Krakowskich Szkół Niepublicznych

Reprezentacja dziewcząt z gimnazjum zajęła II miejsce w Turnieju Koszykówki w ramach XVIII Zawodów Sportowych Krakowskich Gimnazjów Niepublicznych

Patryk Korcyl z kl.I gimn. został wicemistrzem Krakowa w Mistrzostwach Krakowa szkół gimnazjalnych w szachach.


IMPREZY POLSKIEGO TOWARZYSTWA SCHRONISK MŁODZIEŻOWYCH - GIMNAZJUM

 

II m-ce w I Wojewódzkim Rajdzie PTSM „Dzień Ziemi" o Puchar Starosty Gorlickiego i Burmistrza Biecza; Biecz 22-14.04.16

II m-ce w Małopolskim Zlocie Młodzieży PTSM „ZIMOWE SLAJDOWISKO" - Wyspiarska Grecja - Brzesko 2016; 26-28.02.16

I m-ce w XVII Jaskiniowym Rajdzie PTSM o Puchar Wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia, Łazy 11-13.12.15

II m-ce w XVII Wojewódzkim Rajdzie im. Jana Grondkowskiego „Święto Niepodległości", Olkusz 6-8.11.15

 

 

KONKURSY RÓŻNE

 

GRATULACJE

dla laureatów

I MIĘDZYSZKOLNEGO FESTIWALU SKRZYPCOWEGO "WIOSENNE INSPIRACJE"

organizowanego przez naszą szkołę

grupa I:

I miejsce - Matylda Stasiak kl.IV

III miejsce - Maria Nowak i Aleksandra Sowizdraniuk kl.IV

Wyróżnienie - Sofija Kosowska kl.III

grupa II:

II miejsce - Helena Kusiewicz kl.V

III miejsce - Sara Łapczyńska kl.VI

Wyróżnienie - Matylda Wizimirska kl.V

Gratylujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Gratulacje dla laureatów konkursu " Kajtek czyta pięknie i ze zrozumieniem"!

w klasach I-III:

I miejsce- Jakub Kapera kl.II

II miejsce-Katarzyna Muller-Bieniek kl.II

III miejsce- Tomasz Materka kl.II

Nagrodę za najpiękniejsze odczytanie fragmentu książki otrzymała Hanna Piwowarczyk z kl.III.

w klasach IV-VI:

I miejsce-Julianna Młódzik kl.VI

II miejsce -Tymoteusz Biedroń kl.VI

III miejsce - Julia Moskała kl.V

Nagrodę za najpiękniej przeczytany fragment tekstu otrzymał Szymon Rybak z kl.VI.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

 

Z radością informuję o kolejnym sukcesie naszych uczniów w Konkursie Drzewo Recenzji 2016 - Warto czy nie warto przeczytać? organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich - Oddział w Krakowie pod patronatem honorowym Instytutu Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Ignacy Skrzyniarz z kl. IV otrzymał nagrodę w kategorii kl. III - IV.

Agnieszka Jaszowska i Maja Połatyńska z kl. II gimn.

oraz Anna Kuliberda z kl. III gimn. otrzymały wyróżnienie specjalne.

Serdecznie gratulujemy!


Mamy przyjemność poinformować, że uczniowie naszej Szkoły odnieśli sukcesy w Konkursie "Cudowny Świat Baśni" organizowanym przez Dom Kultury Podgórze.

Wszyscy uczestnicy Konkursu Recytatorskiego - "Posłuchajcie oto bajka" zaprezentowali się wyśmienicie:

Olivier Batko z kl. II zajął II miejsce w kategorii Inscenizacja,

Sofija Kosovskaja z kl. III zajęła II miejsce w kategorii recytacja indywidualna
oraz
Karolina Woźniak z kl. I zajęła IV miejsce,

natomiast
Bogna Budzyńska
i Piotr Nowak z kl. II otrzymali wyróżnienia.
W konkursie wzięło udział 306 osób z 21 szkół.


W Konkursie Plastycznym - "A w kwiatach czary... - cudowny świat Calineczki"
wyróżnienie otrzymała
Zuzanna Ferek z kl. II.
W konkursie wzięło udział 368 prac z 26 szkół i ośrodków.

W teście ze znajomości baśni i życiorysu H. Ch. Andersena Maria Filiciak z kl. I zajęła V miejsce, a Karolina Woźniak z kl. I otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

 

Mamy przyjemność poinformować, że wszystkie uczestniczki z naszych Szkół Konkursu Recytatorskiego "Poezja Kobiet" w DK "Podgórze" zaprezentowały się wyśmienicie:

Olga Pala z kl. III gimn. zajęła IV miejsce,

Julianna Młódzik, Ewa Mrożnik i Kornelia Białończyk z kl. VI
oraz
Aleksandra Kulik z kl. III gim. otrzymały wyróżnienia.
Gratulujemy!